Proste zabiegi estetyczne – na czym polegają.

Zakłady kosmetyczne pękają w szwach. Niekiedy z najdrobniejszym szczegółami dotyczącymi ulepszenia naszej skóry, ciała, paznokci zwracamy się do fachowców. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej popularne w dzisiejszych czasach zabiegi. W zasadzie każdy z nas, choć raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy również nadpotliwość jako zagadnienie dzisiejszych czasów.

wejdź na stronę po dodatkowe informacje

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe czy też trwałe pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos usuwany jest wspólnie z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, w którym cebulki pozostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą najczęściej wykonuje się w domu – epilacja najczęściej wymaga udania się do kosmetyczki. Wyróżnia się kilka rodzajów epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja bądź ultradźwięki. Nadpotliwość to kłopot bardzo wielu osób (dowiedz się więcej na polecanej stronie) . Każdy toczy konfrontację z potem, choć jego wydalanie to potrzebny dla zachowania zdrowia proces fizjologiczny. Pocenie się broni organizm przed przegrzaniem. Kłopot w tym, że u jednych skóra jest niemal sucha nawet w upał, u drugich zaś wilgotna nawet w chłodny dzień. Nadpotliwość – odkryj stronę – albowiem to indywidualna sprawa. Efektywnymi sposobami na walkę z poceniem to aplikowanie antyperspirantów, gdy jednak te nie wspierają warto siegnać po zasypki, lub zastosować terapię (2 razy w tygodniu przyrządzać sobie kąpiele dłoni a także stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem konkuruje się też od środka. Jego wydalanie ogranicza picie naparu z szałwii albo zażywanie ziołowych kapsułek. Pod kontrolą lekarza można aplikować leki osiągalne na receptę (niestety mają efekty uboczne) lub uspokajające. Oczyszczanie twarzy tymczasem jest przeznaczone m.in. dla osób z cerą tłustą i trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy męczącymi do usunięcia wągrami. Polecamy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na delikatnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, powłoka po warstwie, aż do chcianego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z spożytkowaniem próżni, czy czyszczenie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega tworzeniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam uporać się z kłopotami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie w większym stopniu efektywny, dla drugich mniej. Należałoby jednak skorzystać z tego typu usług, aby się o tym przekonać.