Stereotypy i mity o sterydach, czyli praktycznie wszystko o ich wpływie na osoby je stosujące

Wielu bywalców siłowni w pewnym momencie marzy o postawie i wyglądzie kulturysty. Dźwigają więc oni coraz większe ciężary, jedzą ogromne ilości mięsa, makaronów i różnych odżywek, lecz . I wtedy pojawiają się pomysły zażycia czegoś więcej, a tym czymś są sterydy. Wokół tych substancji pojawiło się wiele mitów i legend.

Przez dużą część ludzi są one spostrzegane w niekorzystnym świetle, a ludzi ich zażywających porównuje się niekiedy do narkomanów. Fakt, że patrząc na wielu bywalców siłowni można wysnuć takie wnioski, ale prawda, jak to zwykle bywa, jest znacznie bardziej skomplikowana.

Faktem jest, że sterydy mogą szkodzić, i faktem również jest, że niekiedy zabijają. Wszystko będzie zależało od tego, co się stosuje, w jakiej ilości i w jakich połączeniach. Wielu ludzi nie mając żadnych wiadomości na ten temat kupuje specyfiki nieznanego pochodzenia, zażywa je w niekontrolowany sposób i tacy ludzie właśnie stanowią przyczynę takich a nie innych mitów.

A tak naprawdę umiejętne, a co najważniejsze rozsądne zażywanie sterydów nie jest aż tak szkodliwe, jak ludzie twierdzą.

Spodobał Ci się zaprezentowany post? Jeśli tak, poznaj dodatkowe zagadnienia, jakie z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (https://www.mammamed.pl/nauka-oddychania.html).

Wielu zawodników uprawiających jakiś sport siłowy na pewnym etapie je brało, ale robiąc to po dobrym przygotowaniu nie niszczy się swojego ciała, a równocześnie w dużym stopniu poprawia swe osiągi.

Jednak jeśli ktoś zaczyna zażywać bardzo duże ilości specyfików, to faktycznie przez kilku lat może ogromnie zniszczyć swoje zdrowie, przestanie mu pracować wątroba albo będą się pojawiać problemy z sercem. Podczas brania sterydów oprócz kontrolowania ich ilości niezwykle ważny jest systematyczny trening, bez niego ich zażywanie nie ma sensu.

Czy potrzebujesz kolejnych i ciekawych wpisów na powyższy temat? Śpieszymy z pomocą – kliknij i sprawdź tutaj rzetelne wątki.

Ponieważ sprawiają one dynamiczny wzrost mięśni, to po zakończeniu używania także należy dalej ćwiczyć, aby mięśnie nie straciły sprężystości. Nie wolno także zażywać ich bez przerwy, doświadczone osoby robią sobie cykle, między którymi występują krótsze lub dłuższe przerwy. Pamiętając o tych wszystkich zasadach i zachowując umiar na pewno da się zażywać sterydów w taki sposób, żeby było to bezpieczne.